BENVINGUTS AL CLUB ESCACS PALLEJÀ
26 de jul. 2010
Participació en el "Ciutat d'Olot"
Els jugadors del club Pere Alegre, Fernando Badia i Alex Caparrós han participat en el XI Open Internacional "Ciutat d'Olot" disputat aquest diumenge.
El primer classificat ha estat el mestre internacional colombià Jorge Gonzalez.
Alex Caparrós jugant una ronda contra un jove contrincant.
19 de jul. 2010
Participació en el Open de Barberà
Dani Canals, jugador del club, ha participat en el grup C del XXXIIIè. Open Internacional d'escacs de Barberà que s'ha disputat del 4 al 12 de juliol de 2010 amb una actuació de 3 punts i mig sobre 7 possibles.
El guanyador absolut del grup A ha estat el GM cubà Lázaro Bruzón per desempat amb els mateixos punts que el GM ucrainès Sergey Fedorchuk.
En el grup B el guanyador ha estat el jugador angolès Tito André Quiela Agostinho, mentre que en el grup C ho ha estat el jove jugador del club La Colmena Yeray Delgado.
El guanyador absolut del grup A ha estat el GM cubà Lázaro Bruzón per desempat amb els mateixos punts que el GM ucrainès Sergey Fedorchuk.
En el grup B el guanyador ha estat el jugador angolès Tito André Quiela Agostinho, mentre que en el grup C ho ha estat el jove jugador del club La Colmena Yeray Delgado.
12 de jul. 2010
II Torneig Amateur Escacs Actius Pallejà 2010
La sala Pal.ladius va acollir el dissabte 10 de juliol una cinquentena d'escaquistes de totes les edats, en plena festa major d'estiu de Pallejà.
El campió de la primera edició, el MC Matias Mingo no va poder revalidar el seu títol del propassat any havent-se de conformar amb el tercer lloc final de la classificació general.
Enguany, el campió del torneig és el MC Josué Expósito, que va rebre el trofeig de mans del regidor de cultura Jaume Boronat acompanyat pel president del Club Pere Alegre.
La relació de premiats del II Torneig Amateur d'Escacs Actius va estar la següent:
Campió: Josué Exposito(La Passió Esparraguera)
Sotscampió: Jordi Rodriguez Sorribes(Catalònia)
Tercer classificat: Matias Mingo(Barberà)
Quart Classificat: Guillem Subirachs(Peona i Peó)
Cinquè classificat: Albert López Corominas(Granollers-Canovelles)
Premis per trams:
1r. tram 1901-2000: Armando López Capapé( Ramiro- Zaragoza)
1r. tram 1801-1900: Èric Estrada(Cervelló)
1r. tram 1700-1800: Luis Vallejo(Sant Joan Despí)
Premis per edats:
1r. Sots 10: Pau Mallol(Tarragona)
1r. Sots 12: Vacant
1r. Sots 14: Jorge Rodriguez Llorens(Unió Gracienca d'Escacs)
1r. Sots 16: Marc Mallol (Tarragona)
1r. Veterà: Francesc Martínez(Sallent)
Millor local: Luis Vega(Pallejà
Independentment del resultats, va ser una memorable jornada escaquista que esperem poder celebrar durant futures edicions.
Com a mostra, podeu clickar sobre el següent enllaç:
II Torneig Amateur Festa Major |
4 de jul. 2010
Participació en el Open de Montcada
Pere Alegre ha participat en el grup C del Open Internacional de Montcada que s'ha disputat durant 8 jornades i ha acabat aquest dissabte 3 de juliol amb una discreta actuació de 3 sobre 8. De totes formes el jugador ha valorat molt possitivament l'experiència: "Era la primera vegada que jugava un torneig amb 8 rondes seguides cada tarda i penso que és una manera excel.lent per pujar de nivell, independentment del resultat".
El grup A ha estat guanyat pel favorit el super GM cubà Lázaro Bruzón. En el grup B el guanyador ha estat Juan Francisco Campo Echevarria, mentre que en el grup C el campió ha estat la jove promesa sub-12 Ferran Cervelló Tost.
El GM Lazaro Bruzón en el post-mostem de la partida de la darrera ronda contra el GM Marc Narciso
Subscriure's a:
Missatges (Atom)